Dnes je Pondelok, 21.1.2019, meniny má Vincent, zajtra Zora
Užívateľ: Výhody registrácie Registrácia Prihlásenie
Pridať inzerát Pridať pracovnú ponuku Pridať podujatie Pridať firmu
Sme aj na Facebooku

Kam v Medzilaborciach

Kam v Medzilaborciach

Medzilaborce a okolie ponúkajú skromnejšie možnosti pre turistov a návštevníkov, avšak celý región sa naďalej rozvíja a buduje nielen ďalšie atraktívne dovolenkové príležitosti a aktivity, ale aj skvalitňuje existujúce.

Pre tých, čo majú radi kultúru, je základom navštíviť Múzeum Andyho Warhola, ktoré nájdete priamo v meste. Tu sa dozviete veľa o živote a umeleckých dielach tohto svetoznámeho umelca. Pre milovníkov prírody je tu príležitostí tiež dostatok. Cez leto je prekrásne prostredie najmä na náučnom lesníckom chodníku Kamjana, ktorý turistom umožní spoznávať hodnoty lesov i prírodno-historické osobitosti lesného masívu Kamjany. Celkovo ho tvorí 8 zastávok, prvá pri Mestskom úrade a posledná sa nachádza na Čertovom kameni. Pri amfiteátri na Mierovej ulici, v blízkosti autobusovej stanice sa nachádza aj mini skanzen, ktorý tiež odporúčame navštíviť.

Z historickych pamiatok je región známy najmä pomníkmi padlým z oboch svetových vojen ako aj obetiam holokaustu. Pre zimnú dovolenku môžete navštíviť lyžiarske stredisko Falko Danová, kde sú 3 udržiavané zjazdovky určené rôznym typom lyžiarom a je tu aj detský vlek a lyžiarska škôlka.

Páči sa Vám to?

Pridajte svoj komentár

Zoznam firiem

Ďalšie mestá

Vyberte:

Počasie dnes

Teraz 9°C
Denná teplota °C
Nočná teplota °C

© 2014 Copyright by Medzilaborce.ideň.sk. Všetky práva vyhradené. Kontakt | Podmienky používania | Ochrana súkromia | Mapa stránok